Herní počítač do 15 000 kč – březen 2018

Připravil jsem pro vás jednu z výhodných PC sestav pro ty, kteří na svůj nový pc máji rozpočet 15 000 kč. PC je postaven na procesoru AMD RYZEN, kvůli své nižší ceně oproti INTELu. A o grafiku se stará karta GeForce GTX 1050.

Herní počítač do 15 000 kč  – SOUHRN

Procesor

AMD RYZEN 3 1200 je moderní procesor se všemi výhodami 14nm výrobního procesu určený pro majitele výkonných počítačových sestav za nízkou pořizovací cenu. Ovšem i tak nabídne skvělý výkon a maximální spolehlivost, díky čemuž uspokojí každodenní požadavky každého uživatele. Tento model je tvořen čtyřmi jádry se čtyřmi vlákny a umožňuje tak zpracování více výpočetních úloh najednou. Jistě oceníte také rychlou 10MB vyrovnávací pamětí či velmi snadné přetaktování. Procesor je určen pro instalaci do základních desek s paticí AM4.

Koupit AMD RYZEN 3 1200 na ALZA.cz

Základní deska

Protože je ASRock AB350M PRO4 koncipovaná jako základní deska pro výkonné pracovní stanice a herní sestavy, je vybavená adekvátními technologiemi. Kromě patice AMD AM4 pro procesory AMD Ryzen je osazená i čtyřmi sloty pro paměti nejnovějšího typu DDR4 pracující na frekvenci až 2667 MHz (3200 Mhz OC). Pro grafické karty jsou pak připravené dva sloty PCIe 3.0 x16. Deska je rovněž vybavena trojicí portů pro připojení monitorů. Svá zobrazovací zařízení tak zapojíte jak prostřednictvím HDMI, tak i přes DVI a D-Sub. Pokud vám proto nestačí pro práci či zábavu jediný monitor, s funkcí Triple Monitor můžete využít monitory rovnou tři.


Koupit ASRock AB350M PRO4 na ALZA.cz

Grafická karta

GIGABYTE GeForce GTX 1050 D5 2G není určen pro podnikatelské účely. Jedná se o produkt určený pro koncovou běžnou spotřebu, který není určený pro užití při vysokých zátěžích a náročných procesech. Společnost NVIDIA mezi své herní grafické karty přidává tento kousek nekompromisního železa. Karta připravená pro Full HD rozlišení a opatřená unikátně propracovaným systémem chlazení dostane váš počítač na samotnou špičku. Užijte si výkon jádra Pascal, nastavitelné módy provozu nebo revoluci ve screenshotech s funkcionalitou pro 360° snímky.

Koupit GIGABYTE GeForce GTX 1050 D5 2G na ALZA.cz

Paměti (RAM)

Nejnovější DDR4 moduly operačních pamětí HyperX Predator od Kingston uspokojí především náročnější uživatele požadující od počítače maximální výkon. Jedná se o skvělé řešení pro hraní počítačových her, práci s videem i programování a mnohé další činnosti náročné na výkon operačních pamětí. Jejich agresivní vzhled laděný do černé barvy napovídá, že hlavně náruživí hráči a PC moddeři si přijdou na své. Svým designem vyniknou v každé počítačové skříni s průhlednou bočnicí.

Koupit HyperX Predator na ALZA.cz

HDD (pevný disk)

Pevné disky řady BarraCuda nabízejí vysoké kapacity pro stolní i mobilní počítače. Díky své rychlosti, skvělému výkonu a vysoké kapacitě je disk Seagate BarraCuda 1TB perfektní volbou pro všestranné využití, jako je hraní her, práce s multimédii či programy, které vyžadují větší zátěž. Samozřejmostí je dostatek prostoru pro ukládání vašich dat.

Koupit disk BarraCuda na ALZA.cz

Počítačová skříň

Počítačová skříň značky Zalman pod svým elegantním černým designem ukrývá hned několik zajímavých vychytávek. I přes příjemně nízkou cenu zaujme i náročnější uživatele, kteří si chtějí postavit výkonný herní stroj.

Koupit skříň Zalman na ALZA.cz

Zdroj

Americká společnost Corsair vyrábí skvělé příslušenství napříč celým trhem a zrovna počítačové zdroje patří mezi všeobecně uznávané produkty. Vaší vstupenkou do světa spolehlivosti bude cenově dostupný zdroj z řady VS.

Koupit zdroj Corsair na ALZA.cz

Komentáře

Mohlo by tě zajímat

O autorovi: Michal